Aleš Lamka – Dextróza 1500g – Titánus – EXP 22/08/2023

102,00 

DO OBCHODU

Katalogové číslo: 10646 Kategorie: Štítek:

Popis

Dextróza

DEXTRÓZA (hroznový cukr) je zdroj energie vhodný pro snižování hladiny cholesterolu v krvi, nepodporuje tloustnutí. Dextróza představuje nejrychleji vstřebatelný zdroj energie energie po zátěži nebo i během zátěže, kdy trávení neprobíhá „normálně“. Nahrazuje ztrátu energie po intenzivním sportovním výkonu. Je nejrychlejším zdrojem energie nejen pro sportovce, ale i těžce pracující a děti. Může navíc výrazně napomoci nemocným překonávat choroby a urychluje zotavení organismu vyčerpaného sportem, nemocí i prací. Představuje rychlý, krátkodobý zdroj energie. V krevním řečišti se nachází do 3 minut od okamžiku požití. Díky tomu dokáže člověka prakticky okamžitě „vytáhnout“ z krize a dočasně zvýšit sílu. Za dextrózu dosud v tomto směru neexistuje vhodnější náhrada.

Využití

Dextróza – hroznový cukr se jinak nejvíce používá v energetických nápojích, potréninkových regeneračních nápojích anebo v zároveň s Kreatinem, aby podpořila dostupnost energie při příští zátěži.

Složení

Dextróza je monosacharid, který je volně obsažen zejména v hroznovém víně, ale také v ovoci květním nektaru a medu. Kaloricky je glukóza stejně vydatná jako cukr řepný, má však nižší sladivost, přibližně o 20%. Lžička glukózy sladí jako 0,8 lžičky cukru. Dextrózu můžeme užívat také při infekčních dietách, poruchách trávení apod. s cílem posílení organismu a dodání energie.Doporučuje se na celkové posílení organismu.

Doporučení

Vhodné jako doplněk k jiným doplňkům stravy (např. kreatin monohydrát) pro umocnění jejich efektu.

Pro všechny druhy sportů a sportovní odvětví, těžce fyzicky a psychicky pracující, děti, pro rekonvalescenty po nemoci.

Dávkování

Maximálně 100 g denně rozpouštějte ve vodě, čaji nebo jiném vhodném nápoji.

Potravina je určena pro zvláštní výživu.

Skladujte v suchu a temnu a mimo dosah dětí.